Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
FITNESS 007
= sportovní výživa a fitness potřeby =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Fitness 007 je e-shop s kamennou prodejnou v Praze na Malé Straně, pro který pracují skuteční odborníci a v kterém lze nakoupit sportovní a zdravou výživu, potřeby pro posilování a cvičení, či třeba fitness oblečení.
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Aminokyselina

Aminokyselina je základní stavební jednotka bílkovin. Aminokyseliny jsou organické sloučeniny složené z dusíku, uhlíku, vodíku a kyslíku a kombinují se za vzniku bílkovin. A naopak, když člověk sní jídlo, které obsahuje bílkovinu, jeho trávicí systém rozloží bílkovinu na aminokyseliny. Tělo pak aminokyseliny kombinuje různými způsoby k udržení dobrého zdraví a normálních funkcí, jako je například růst svalů, transport živin, regulace imunitních funkcí atd.

Spojením několika aminokyselin (do desíti) vznikají peptidy (dipeptidy, tripeptidy apod.). Spojením více jak deseti aminokyselin vznikají oligopeptidy a polypeptidy. Složité polypeptidy dávají vznik bílkovinám.

Existuje 21 různých aminokyselin, které se ještě dělí na esenciální, semiesenciální a neesenciální. Nedostatek aminokyselin může mít za následek sníženou imunitu, zažívací problémy, depresi, problémy s plodností, nižší duševní bdělost, zpomalený růst u dětí a mnoho dalších zdravotních problémů.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
NUTRITIONPRO
= zdravé a výživné jídlo =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
NutritionPro je rozvážková firma zdravého a nutričně vyváženého jídla s denním množstvím kalorií dle Vašich cílů (redukce tuku, budování svalů, udržování váhy).