smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
slovníček

Do tohoto slovníku postupně vkládám různé termíny, pojmy, výrazy a cizí slova, na které jsem narazil při psaní textů pro tyto stránky, a která jsou nějak spojena s tématem fitness a s posilováním. Slouží tedy především pro lepší pochopení mých ČLÁNKŮ, OTÁZEK Z OBLASTI FITNESS a ZAJÍMAVOSTÍ.

Tento slovníček není úplně klasický jako většina slovníků, které jen stroze definují termíny. K některým vysvětlujícím pojmům je přidáno i mé mínění a osobní pohled na věc. To znamená, že materiál v tomto slovníku sice lze použít pro studijní účely, nicméně bral bych na zřetel mé osobní názory, s kterými někdo jiný souhlasit nemusí.

Použité zdroje: Některé texty k pojmům jsou texty mé vlastní (co vím, co znám, co si myslím). U jiných jsem vycházel ze zahraničních odborných článků a studií, nebo jsem použil doslovné výklady z české i anglické wikipedie.

Snažil jsem se o maximální pochopitelnost tak, aby tomu každý laik rozuměl. Přesto se může stát, že má snaha vyjde vniveč 😊. Omlouvám se tímto za případnou menší srozumitelnost. 😊

FITNESS SLOVNÍK
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z

Foto v úvodu: Tamara Menzi, UNSPLASH